Prevedenia infraboxu

Pri vašom rozhodovaní o celkovom konečnom prevedení INFRABOXU si potrebujete zvoliť typ žiariča (z troch možných), typ opláštenia (závesný, stojan A, stojan B) a povrchovú úpravu (olejovanie, natural bez oleja).

ŽIARIČE VŠEOBECNE

Srdcom nášho INFRABOX-u je 750W celospektrálny infražiarič rakúskej značky SENTIOTEC (okrem verzie ECO), ktorá sa už vyše 20 rokov venuje welness zariadeniam a je divíziou fínskej rodinnej firmy HARVIA, popredného svetového výrobcu sáun a príslušenstva s vyše 60 ročnou tradíciou. Medzi týmto výkonným zdrojom infra žiarenia a Vami sa nachádza štít NEXTREMA ® Glass, trikrát pálený sklo-keramický panel, vyvinutý nemeckými priekopníkmi sklárskej technológie, firmou SCHOTT AG založenou v roku 1884, ktorý okrem vysokej odolnosti aj filtruje (NEXTREMA white) väčšinu IR-A zložky žiarenia, ktorá v niektorých prípadoch môže pôsobiť dráždivo na pokožku, alebo ju vysušovať. Samozrejmosťou je ochrana proti prehriatiu – tepelná poistka na 130°C.

VERZIE ŽIARIČOV

Váš INFRABOX môže byť vyhotovený v jednom z troch prevedení. Verzia NEXTREMA white a NEXTREMA dark osadené značkovým žiaričom sa líšia len čiernym/bielym krycím sklom NEXTREMA ® Glass. Vo verzii ECO je zabudovaný neznačkový, ekonomický žiarič a použité tmavé sklo NEXTREMA ® Glass

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Drevené opláštenie možno ponechať bez povrchového náteru „na prírodno“ alebo natrieť olejom z vlašských orechov. Pri olejovanej verzii treba počítať s mierne tmavším a teplejším odtieňom dreva.

Vami požadované parametre si môžete zvoliť priamo pri objednávke INFRABOXU