O INFRABOXE

INFRABOX je mobilný infražiarič v peknom drevenom obale poskytujúci všetky benefity infrakabíny, ktorý však na rozdiel od infrasauny nezaberá pol miestnosti a je lacnejší!

Infra vyhrievanie nepotrebuje kabínu, ako je to pri ostatných saunách, kde je nutné zadržiavať akumulované teplo. Tepelné infra žiarenie ohrieva priamo časti tela, na ktoré práve dopadá, nie vzduch okolo. Infrabox stačí správne nasmerovať, pohodlne sa usadiť a vyhrievať. A to všetko bez čakania – náš INFRABOX poskytuje okamžité sálavé teplo hneď po zapnutí (rozbehová doba u iných infražiaričov býva aj 10 minút a počas tejto doby samozrejme už odoberajú prúd, aj keď sa ešte nenahrievate). Konvenčné sauny sú veľkými žrútmi elektrickej energie, často je nevyhnutné trojfázové 400V pripojenie, náš INFRABOX zapojíte do bežnej zástrčky na 230V, pričom keby ste využívali aj dva naraz, spália menej energie než rýchlovarná kanvica. Po použití ho necháte chvíľu vychladnúť a jednoducho odložíte do skrine prípadne iného úložného priestoru. INFRABOX je tiež možné zakomponovať do interiéru ako trvalý dizajnový prvok (pekne vyzerá v kúpeľni príp. spálni).

INFRABOX môžete zavesiť na stenu, prípadne si vyberiete z dvoch verzií stojanov, ktoré sú výškovo nastaviteľné, čo Vám umožní nasmerovať INFRABOX na požadované partie. Vyhrievanie namáhané svaly uvoľňuje a napomáha ich regenerácii, taktiež je vhodné na ošetrenie svalstva pred masážou, tréningom a aj po ňom. Infra saunovanie odbúrava stres a vďaka poteniu a lepšiemu prekrveniu tela sa počas nahrievania vyplavujú v bunkách nahromadené toxíny, ktorých je v dnešnej dobe okolo nás neúrekom a dennodenne ich či už dobrovoľne (napr. fajčenie, nesprávna výživa) alebo nevedomky (smog, chemické výpary a mikročastice kovov) v sebe ukladáme. Intenzita potenia pod vplyvom infra žiarenia je dokonca až skoro dvojnásobná oproti bežnej saune. Blahodárne pôsobí aj pri reumatizme, artritíde, nedokrvenosti a napomáha pri zmierňovaní rôznych kožných prejavov ako sú psoriáza, ekzémy a akné.

Infra žiarenie prehrieva telo až do hĺbky, rovnako ako slnko, avšak bez UV žiarenia, čiže nehrozia negatívne účinky známe zo slnenia, nevoľnosť z tepla, vysušenie alebo spálenie pokožky. Vďaka absencii UV žiarenia je teda možné nahrievať sa dlhšie. Tento spôsob vyhrievania je pre telo najšetrnejší, nakoľko parná aj suchá sauna pôsobia na princípe sálavého tepla pri teplotách 70-110°C, oproti infra saune, ktorá má prevádzkovú teplotu 40-60°C, tým pádom je vhodnejší aj pre seniorov a ľudí s kardiovaskulárnymi ochoreniami.